Nowy nabór w programie Olimpia

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło kolejny nabór wniosków w programie Olimpia o dofinansowanie budowy przyszkolnych hal sportowych, w których obowiązkowym elementem wyposażenia ma być wirtualna strzelnica. Jednostki samorządu terytorialnego mogą uzyskać do 2,8 mln zł wsparcia na realizację jednego zadania.

Od 16 sierpnia jednostki samorządu terytorialnego mogą wnioskować o przyznanie dofinansowania z programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. W programie Olimpia można uzyskać wsparcie do 70 proc. wartości zadania. Maksymalna wysokość dofinansowania budowy jednego obiektu to 2,8 mln zł. 

Zgodnie z regulaminem, dofinansowaniem mogą być objęte dwa rodzaje zadań: budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji oraz budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry od 9 m x 18 m do 20 m x 40 m.

Obowiązkowym elementem wyposażenia hali powinny być mobilne strzelnice laserowe na minimum cztery stanowiska strzeleckie. Instalacje mają być możliwe do rozkładania i instalowania na samej hali na czas prowadzenia zajęć strzeleckich.

Wnioski o dofinansowanie składać można do 15 września 2023 r.

źródło: https://samorzad.pap.pl/kategoria/dofinansowanie/jest-nowy-nabor-w-programie-olimpia-obowiazkowym-elementem-wyposazenia

Scroll to Top