Nowy nabór do programu „Maluch plus” i zmiany w finansowaniu

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Aleksandra Gajewska zapowiedziała, że otwarcie nowego naboru do programu „Maluch plus” nastąpi w drugiej połowie marca. Zapowiedziała również uelastycznienie programu na podstawie uwag zebranych od samorządowców.

Najważniejsze zmiany to zwiększenie dofinansowania na utworzenie jednego miejsca w żłobku. Wzrosło ono z niecałych 36 tys. do 57 tys. zł. Samorządowcy mogą podpisywać aneksy do wcześniej podpisanych umów, żeby otrzymać zwiększoną kwotę.

Mówiąc o innych zmianach, wiceminister przypomniała, że samorządy zgłaszały ministerstwu trudności z zagwarantowaniem 80-procentowego obłożenia żłobków. „Dlatego wynegocjowaliśmy – po zgłoszeniach przez samorządowców – żeby było to 60 proc.” – powiedziała. Jak dodała, skrócił się z dwóch do trzech lat wskaźnik trwałości, czyli okres zapewnienia miejsc opieki nad dziećmi.

źródło: https://samorzad.pap.pl/kategoria/dofinansowanie/w-drugiej-polowie-marca-nowy-nabor-do-programu-maluch-plus-beda-zmiany-w

Scroll to Top