Przestrzenie Dobrostanu – granty 2023/2024

Fundacja Szkoła z Klasą rusza z realizacją projektów w konkursie grantowym Przestrzenie Dobrostanu w programie Razem w Klasie. Podobnie jak w poprzedniej edycji, w tym roku przyznawane jest wsparcie finansowe na realizację projektów umożliwiających zmianę i dostosowanie przestrzeni szkolnej, która będzie służyła większej dbałości o dobrostan psychiczny oraz integrację  uczniów i uczennic w szkole. Proces konkursowy składa  się z dwóch etapów. Grant w wysokości 8 tys. złotych przyznany zostanie 35 wybranym w konkursie szkołom.

Konkurs grantowy przeznaczony jest dla szkół z miejscowości do 30 tys. mieszkańców.

Priorytetowo traktowane są szkoły z powiatów: woj. mazowieckie: pow. wołomiński, pruszkowski, grójecki; woj.pomorskie: pow. kartuski; woj. dolnośląskie: pow. oławski, woj. wielkopolskie: pow. szamotulski) oraz szkoły, w których co najmniej 5 % wszystkich uczniów i uczennic stanowią osoby z Ukrainy. 

Pomysły na zmianę mogą być bardzo różne.  Ważne jest, aby przestrzeń, w której spędza się kilka godzin dziennie, była przyjazna i wspierająca, nie rozpraszała, a wspomagała proces edukacyjny i dawała poczucie bezpieczeństwa.

Projekty powinny zakładać zaangażowanie społeczności szkolnej. Realizowane będą przez zespół projektowy, składający się z dwóch osób nauczycielskich i minimum 18 uczniów i uczennic, z których mają stanowić dzieci i młodzież z Ukrainy.

Szkołom, którym  zostanie przyznany grant, oferowana są: 

  • materiały edukacyjne, 
  • możliwość uczestnictwa w webinarze z design thinking, pomagającym w sposób partycypacyjny zaplanować i zrealizować grant oraz w webinarze wspierającym pracę w klasach wielokulturowych,
  • warsztaty wspomagające proces implementacji  dla grup projektowych,
  • indywidualne konsultacje i wsparcie Fundacji Szkoła z Klasą przez cały okres trwania projektu.

Rekrutacja do udziału w projekcie  podzielona jest na dwa etapy i trwa od 29 marca do 17 kwietnia 2024.

źródło: https://www.szkolazklasa.org.pl/obszary/razem-w-klasie/przestrzenie-dobrostanu/

Scroll to Top