Nagrody za elektroodpady – konkurs

Trwa konkurs edukacyjno-ekologiczny Elektrośmieci oddajesz – nagrody dostajesz!”. Jest to wspólna inicjatywa firm Asekol PL i Enviropol PL – zakładu przetwarzania zużytego sprzętu. Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy z zakresu postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zużytymi bateriami, poprzez aktywne włączanie się uczestników w zbiórkę sprzętu.

Zgodnie z regulaminem w Konkursie może wziąć udział każda placówka oświatowa, wychowawcza, terapeutyczna, biblioteka, dom dziecka, internat i akademik.

Konkurs ma charakter wieloletni a obecnie trwa jego X edycja.

Zebrane przez uczestników Konkursu elektrośmieci, organizatorzy odbierają własnym transportem, a następnie ważą i przeliczają ich masę na punkty wymienne na nagrody.

Nagrody przyznawane są za trzy pierwsze miejsca na poziomie wojewódzkim i trzy pierwsze miejsca na poziomie ogólnopolskim. Niezależnie od nagród, placówki gromadzą także środki za każdy przekazany kilogram elektroodpadów.

Zarówno nagrody, jak i środki gromadzone za każdy kilogram sumują się, dzięki czemu placówki zajmujące miejsca na podium zdobywają w każdej edycji środki rzędu nawet 15 tysięcy złotych.

Nagrodami w Konkursie mogą być np. karty przedpłacone Sodexo, które służą m.in. do wypłacania gotówki z bankomatów.

Konkurs został objęty patronatem przez Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.

Do konkursu można przystąpić w dowolnym czasie, jednak nie później niż 30 czerwca 2024 r.

źródło: https://www.zgwrp.pl/nagrody-za-elektroodpady-konkurs-pod-patronatem-zwiazku/

Scroll to Top