MEN uruchamia specjalny program dla wychowanków MOW

Ministerstwo Edukacji Narodowej ustanowiło nowy program „Wsparcie wychowanków i wychowanek umieszczonych w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych w zakresie wdrożenia ich w przyszłe role rodzicielskie”, który ma wesprzeć osoby przebywające w MOW i ich pracowników.

W ramach programu w ośrodkach zostaną przeprowadzone specjalne szkolenia, które przygotują młodzież do opuszczenia ośrodka i założenia własnych rodzin. W trakcie kursów uczestnicy dowiedzą się m.in., jak prawidłowo opiekować się dzieckiem, jak udzielić pierwszej pomocy, jak zdrowo się odżywiać i planować posiłki dla najmłodszych oraz jak chronić dzieci przed zagrożeniami. Młodzi ludzie mają też zyskać praktyczną wiedzę z zakresu prawa, która pomoże im sprawnie organizować życie codzienne i bronić swoich praw w trudnych momentach.

Program zakłada także podnoszenie kwalifikacji nauczycieli i wychowawców pracujących w MOW. 

Na realizację programu w tym roku resort chce przeznaczyć 3 mln zł. Obecnie trwa nabór na realizatorów projektu. MEN zakłada, że wszystkie szkolenia dla wychowanków i pracowników MOW zostaną przeprowadzone do końca roku.

źródło: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/men-uruchamia-specjalny-program-dla-wychowankow-mow-w-puli-3-mln-zl