Konkurs Nauczyciel Roku 2026

Do 11 września 2026 roku można zgłaszać kandydatów do miana Nauczyciela Roku 2026 oraz Nauczyciela Jutr@. 24. edycję konkursu współorganizują Głos Nauczycielski oraz minister edukacji. Zgłoszeni mogą zostać nauczyciele wszystkich typów szkół poza szkołami wyższymi. 

Kandydatów na Nauczyciela Roku 2026 i Nauczyciela Jutr@ mogą zgłaszać m.in. dyrekcje placówek, koledzy z grona pedagogicznego, uczniowie, rodzice, organy prowadzące, kuratoria oświaty. A także organizacje i instytucje współpracujące z nauczycielem. Swoją kandydaturę mogą też zgłosić sami nauczyciele. 

Wymogiem formalnym jest wypełnienie formularza i napisanie uzasadnienia wniosku oraz przedstawienie osiągnięć nauczyciela, zarówno tych, które można zmierzyć i policzyć, jak i tych, których nie da się przełożyć na liczby i procenty.

Zgłoszenia należy wysyłać do 11 września 2026 roku. Wyniki obydwu Konkursów zostaną ogłoszone 7 października br. podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie

źródło: https://samorzad.pap.pl/kategoria/edukacja/kto-zostanie-nastepnym-nauczycielem-roku-ruszyly-zgloszenia-do-konkursu