Konkurs “Inwestycja z perspektywą” 2024

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do czwartej edycji konkursu „Inwestycja z perspektywą” na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z UE. Jednostki samorządu terytorialnego mogą przesyłać zgłoszenia, które zostaną poddane pod głosowanie internautów.

Celem konkursu organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP jest promocja samorządowych inwestycji współfinansowanych z funduszy unijnych, a także chęć inspirowania innych do podejmowania podobnych inicjatyw.

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 stycznia 2024 r. do godziny 16.00.

Przykładowe dziedziny, których mogą dotyczyć zgłaszane rozwiązania, to: cyfryzacja, ochrona środowiska – zrównoważony rozwój, infrastruktura techniczna i gospodarka komunalna, polityka rozwoju – tworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości, przyciąganie inwestorów, polityka demograficzna, oświata, sport, kultura, ochrona zdrowia, aktywizacja mieszkańców i polityka społeczna. Projekty muszą być współfinansowane z budżetu UE w ramach dowolnej perspektywy unijnej.

Laureatów Konkursu wybiorą Internauci w plebiscycie internetowym. Wygrają samorządy, na których opis projektu zagłosuje najwięcej internautów w porównaniu do liczby mieszkańców według stanu na 1 stycznia 2023 roku podanej przez Główny Urząd Statystyczny.

źródło:   https://samorzad.pap.pl/kategoria/z-parlamentu-europejskiego/rusza-konkurs-inwestycja-z-perspektywa-2024

Scroll to Top