Jesienna runda konkursu DiscoverEU

Od 4 do 18 października br. odbędzie się kolejna runda konkursu DiscoverEU, w ramach którego młodzi Europejczycy mogą wygrać darmowe bilety kolejowe na podróże po Europie. Konkurs jest przeznaczony dla 18-letnich obywateli i obywatelek krajów Unii Europejskiej – tj. osób urodzonych pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2005 r.

DiscoverEU to działanie w ramach programu Erasmus+, dzięki któremu młodzi ludzie mogą odbyć podróż po Europie, która pozwoli im poznać jej bogactwo kulturowe i historię. Mają również okazję do zawarcia znajomości z mieszkańcami całego kontynentu.

Laureaci otrzymają bilety na podróż, która odbywać się będzie głównie koleją. 

Laureaci otrzymają europejską kartę młodzieżową DiscoverEU, która uprawnia do wielu zniżek np. na wstęp do obiektów turystycznych i sportowych, przy płaceniu za kursy i warsztaty, przejazdy transportem lokalnym, zakwaterowanie, wyżywienie itp.

Do udziału w konkursie kwalifikują się osoby, które urodziły się w okresie od 1 stycznia 2005 r. (włącznie) do 31 grudnia 2005 r. (włącznie)

Laureaci będą mogli odbyć podróż trwającą co najmniej 1 dzień i najwyżej 30 dni w okresie od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2025 r. 

Można podróżować w pojedynkę lub w grupie. Do swojej grupy można dodać maksymalnie cztery osoby pod warunkiem, że spełniają wszystkie warunki udziału w konkursie. Aby się zgłosić, będą musiały użyć Twojego kodu zgłoszenia.

źródło: https://youth.europa.eu/discovereu_pl

Scroll to Top