Europejska Inicjatywa Miejska – II nabór wniosków

Trwa drugi nabór wniosków w ramach Europejskiej Inicjatywy Miejskiej – European Urban Initiative (EUI). Środki można pozyskać na innowacyjne w skali Europy działania miejskie. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich miast UE.
 
Dofinansowane projekty przetestują nowe rozwiązania, techniki i modele planowania, budując potencjał i dzieląc się wiedzą w zakresie zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.
Zgłoszone projekty muszą zawierać się w jednym z poniższych tematów:

1. Ekologiczne miasta – eksperymentowanie i dostarczanie konkretnych innowacyjnych rozwiązań w zakresie zielonej infrastruktury, aby lepiej stawić czoła wyzwaniom związanym z różnorodnością biologiczną, zanieczyszczeniami, zasobami i klimatem, w dużym stopniu przyczyniając się do ekologicznej i sprawiedliwej transformacji w ramach inwestycji w ramach polityki spójności

2. Zrównoważona turystyka – wsparcie dla długoterminowej zielonej i cyfrowej transformacji oraz odporności ekosystemu turystycznego.

3. Wykorzystywanie talentu w miastach kurczących się – działania w celu zatrzymania i przyciągnięcia talentów w szczególności w regionach wskazanych przez KE w komunikacie Wykorzystanie talentów w regionach Europy.

Nabór potrwa do 5 października 2023 r.

 źródło: urban-initiative.eu

Scroll to Top