Dofinasowanie dróg z rezerwy subwencji ogólnej

 

Do 31 stycznia 2024 r. można składać wnioski o dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej inwestycji na drogach samorządowych – przypomniało Ministerstwo Infrastruktury. Zgodnie z projektem ustawy budżetowej kwota rezerwy ma wynieść 336 mln zł.

W opublikowanym 4 stycznia komunikacie resort poinformował, że w 2024 r., podobnie jak w latach poprzednich, środki rezerwy subwencji ogólnej zostaną przeznaczone na dofinansowanie inwestycji na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu. 

Wspierane będą też remonty, utrzymanie, ochrona i zarządzanie drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu, a także utrzymanie rzecznych przepraw promowych o średnim natężeniu ruchu w skali roku powyżej 2 tys. pojazdów na dobę.

Kwota rezerwy subwencji ogólnej (zaplanowana w projekcie ustawy budżetowej na 2024 r.) wynosi 335 999 tys. zł.

MI przypomniało, że propozycja kryteriów do oceny i weryfikacji wniosków o dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej w roku 2024, uzgodniona przez Ministerstwo Infrastruktury i Ministerstwo Finansów, została 27 września 2023 r. pozytywnie zaopiniowana przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego.

źródło: Samorząd PAP

Scroll to Top