Do 300 tys. zł na innowacje w samorządzie – drugi nabór wniosków

Fundacja Fundusz Współpracy ogłosiła drugi nabór wniosków w projekcie „Innowacje w samorządzie”. Granty w wysokości do 300 tys. zł jednostki samorządu terytorialnego mogą otrzymać na wdrożenie określonych w programie innowacji społecznych. Alokacja przewidziana na nabór to 4 674 867 zł.

Projekt „Innowacje w samorządzie” jest odpowiedzią na wyzwania społeczne związane ze zmianami demograficznymi w Polsce skutkujące m.in. znacznym spadkiem zdolności do świadczenia wysokiej jakości usług społecznych. Projekt skierowany do JST ma pomóc samorządom we wprowadzeniu innowacyjnych form realizacji usług społecznych.

Każdy samorząd może złożyć dowolną liczbę wniosków. Natomiast w ramach danego naboru tylko jeden z wniosków złożonych przez podmioty z terenu jednego samorządu może otrzymać dofinansowanie. Będzie to wniosek, który otrzyma najwyższą ocenę. Oznacza to, że dany samorząd może w trakcie trwania projektu otrzymać maksymalnie 3 granty – po jednym w każdym z 3 planowanych naborów.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 30 czerwca 2026 r.

Organizatorzy projektu przypominają, że w obecnym naborze modyfikacji uległ wzór wniosku oraz kryteria oceny formalnej i merytorycznej.

źródło: https://samorzad.pap.pl/kategoria/dofinansowanie/do-300-tys-zl-na-innowacje-w-samorzadzie-ruszyl-drugi-nabor-wnioskow